challenger, car, automotive-5880009.jpg

Co To Jest Żółty Pył na Drodze i Karoserii Samochodów

Każda podróż kończy się zapaćkanym samochodem. Dziwnie nalepione brudy, tworzą żółty nalot, nie tylko na szybie. Czy kierowcy mają się czego obawiać? A może prawdziwy problem mają tylko ci, którzy mają alergię? Zobacz z czym wiąże się żółty pył podczas jazdy samochodem i czy jest się czego obawiać.

Eksperci uważają, że żółty nalot wiąże się z pyleniem świerków i sosen.
Meteorolodzy ostrzegają przed czymś innym. Niedługo dotrze do nas pomarańczowo-brązowy pył znad Sahary.
Najbardziej niebezpieczne dla kierowców są silne wiatry. To one wzbudzają pył i piasek, które leżą na suchej glebie. Widoczność jest słabsza, a pył lubi dostawać się do silnika i mniej zabezpieczonych części auta. Szczególnie tych mniej zabudowanych i ze szczelinami.

Początek wiosny zawsze zaczyna się charakterystycznym żółtym nalotem na karoseriach samochodów. Na szczęście nie jest on groźny dla zdrowia. Informacje dla alergików wiele nam powiedzą co dzieje się na naszej szybie i karoserii. Pylenie określonych roślin i całych gatunków jest rozpisane w specjalnych kalendarzach dla alergików.

Jeżeli kierowca nie jest alergikiem to jego zmartwieniem pozostaje tylko estetyka. Pyłki świerków i sosen podrażniają nos i oczy. Takie miesiące jak kwiecień i maj to początek pylenia drzew iglastych. Jeżeli więc jesteś alergikiem to zapomnij o otwieraniu okien podczas jazdy. Zresztą pewnie masz leki na ten rodzaj choroby.

Deszcz również pokazuje czy drzewa te zaczęły pylić. Gdy powstają kałuże, na ich obrzeżach widać taki sam żółty osad jak na samochodach. Niestety mycie samochodu mało co daje. W tym okresie trudno o zachowanie estetyki auta. Jest to raczej syzyfowa praca.

Estetyka auta może być zaburzona. W kwietniu i maju szczególnie mocno pylą drzewa iglaste, takie jak świerki i sosny. Dlatego kierowcy bezskutecznie myją swoje samochody. Ci, którzy są alergikami mają dodatkowy problem.

Źródło: auto-świat.

Odkupimy Auto PL - kim jesteśmy?

Nasz Skup Aut w Warszawie specjalizuje się w skupie aut za gotówkę w każdym stanie technicznym, samochodów każdej marki. Co prawda naszą główną działalność to certyfikowaną stacja kasacji pojazdów, jednak nie tylko zajmujemy się samochodami na złom, ale też czynnymi. Stąd też nasza akcja – odkupujemy auta od dotychczasowych właścicieli, które maja przed sobą jeszcze kilka lat.

Odbiór pojazdów

Odsprzedane auta odbieramy własna lawetą. Ze względów logistycznych podejmujemy kilka samochodów na raz z danej miejscowości lub rejonu. Mamy do dyspozycji kilka pojazdów, więc nasza mobilność nie jest ograniczona. No, chyba że natkniemy się na korki na trasie. Odkupione auta odbieramy w okolicach Warszawy w kilka godzin, lub, jeśli chcesz się umówić na odbiór samochodu na konkretny termin przyjedziemy w konkretnym dniu.

Przewidywany dojazd do klienta jest od 10 minut do kilku godzin, zależnie, czy wszystkie nasze pojazdy są w trasie. Masz jednak gwarancję, że nigdy Cię nie pominiemy i odbierzemy Twój pojazd, załadujemy go sprawnie i bezproblemowo.

Przewiń do góry