skup_aut_s_1_3.jpg

Samochód używany. Czy warto

Posiadanie auta to dla jednych oznaka prestiżu i pozycji społecznej. Dla innych konieczność związana z dojazdami do pracy i funkcjonowaniem rodziny. Dla jeszcze innych to niezbędny element prowadzenia firmy. Niezależnie od potrzeb jakie nami kierują przed zakupem samochodu warto się zastanowić jakiego auta szukamy. 

Czy nowe auto prosto z salonu będzie najlepszym rozwiązaniem?

Wszyscy dobrze wiemy, że nowe auta najszybciej i najwięcej tracą na wartości tuż po wyjechaniu z salonu. Jak pokazują statystyki i opinie wielu użytkowników dróg, część kierowców wybiera inne rozwiązania. Kupują oni używane auta z pewnych źródeł. Chroni ich to przed znaczną utratą wartości samochodu po jego kupnie. Szczególnie widoczne jest to w dobie wysokiej inflacji kiedy używane auta nie tanieją a wręcz zyskują na wartości. Naturalnie zakup używanego samochodu wiąże się z ryzykiem. Szczególnie wtedy kiedy nie możemy być w 100% pewni czy auto nie miało poprawek lakierniczych, przestawionego licznika kilometrów i innych ingerencji mających związek z jego wcześniejszym z jego uszkodzeniem. 

Potrzeby rynku związane z bezpieczeństwem zakupu aut używanych wypełniło wiele firm. Gwarantują one zgodność oferty salonu samochodów używanych ze stanem faktycznym. Bardzo często dają co najmniej roczną gwarancję na auto. Dokładnie opisują stan techniczny samochodu, sprawdzają grubość powłok lakierniczych, sprawność silnika i zawieszenia. Analizują również historię serwisu auta oraz wiarygodność przebiegu. Cześć firm pozwala swoim klientom na odstąpienie od umowy zakupu w ciągu 14 dni jeżeli zakupiony samochód nie spełni ich oczekiwań. To i pozostałe rozwiązania wpływają na rozwój rynku samochodów używanych. 

Zakup auta na rynku wtórnym pozwala zaoszczędzić spore kwoty pieniędzy i przeznaczyć je na inne potrzeby dnia codziennego. Przedsiębiorstwa handlujące używanymi samochodami wyspecjalizował się także w udzielaniu kredytów dla konsumentów. Podpisują umowy z wieloma bankami dzięki czemu klient ma wybór między ofertami kredytowymi. Same może decydować o wysokości w pierwszej wpłaty i wysokości pozostałych rat. Część banków pozwala negocjować marżę, prowizję i wysokość odsetek. Salony samochodów używanych jakością obsługi klienta nie ustępują tradycyjny salonom. W wielu przypadkach ją przewyższają. Klienci podobnie jak w salonach z nowymi autami mogą liczyć na jazdę próbną upatrzonym samochodem przed jego zakupem. 

Sądząc po statystykach rynek wtórny samochodów najlepsze lata ma dopiero przed sobą. W czasach podwyższonych stóp procentowych i wysokich cen surowców ceny kredytów oraz nowych aut są zatrważające wysokie. Dziś zakup używanego auta to nie oznaka braku funduszy lecz przejaw troski o swoje finanse i zwyczajna oszczędność.

Formalności Skupu Aut

Jedynym dokumentem, który będziesz musiał uzupełnić sprzedając nam swoje czynne auto jest

Jeśli sprzedajesz nam samochód niedopuszczony do ruchu, oto dokumenty wymagane przy pojazdach przeznaczonych na złomowanie:

 

Skup aut Warszawa

Nasz Skup Aut w Warszawie specjalizuje się w skupie aut za gotówkę w każdym stanie technicznym, każdej marki. Prowadzimy skup pojazdów bez OC czy badań technicznych, więc jeśli posiadasz taki samochód, możesz śmiało zadzwonić do nas o wycenę auta. Nasz specjalista złoży Ci ofertę i umówi termin odebrania auta

Przewiń do góry