skup_aut_s_1_3.jpg

Samochód z autohandlu - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Autohandle w Polsce wciąż są jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można kupić samochód. Nic dziwnego, ponieważ takie samochody mają często udokumentowaną historię. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ część autohandli działa po prostu „na odwal się” i często chcą wcisnąć klientowi po prostu samochód po przejściach.

Dokładnie sprawdź historię samochodu

We wszelkich autohandlach możemy znaleźć przede wszystkim samochody używane z zagranicy. Jednak tak naprawdę nie dowiemy się jaka jest przeszłość samochodu do momentu, aż tego nie sprawdzimy. Warto więc przede wszystkim sprawdzić samochód w różnych bazach samochodowych. W tym celu musimy mieć numer VIN samochodu i po prostu skorzystać z internetowej bazy. Dzięki temu możemy dowiedzieć się czy samochód ma prawdziwe numery, czy i jak często był serwisowany za granicą i czy np. miał wcześniej jakąś stłuczkę lub brał udział w wypadku.

Co sprawdzić przy oględzinach samochodu?

W momencie, gdy będziemy już na miejscu, to przede wszystkim powinniśmy sprawdzić lakier samochodu. Już na pierwszy rzut oka można mniej więcej ocenić, czy samochód już wcześniej miał jakieś przygody blacharskie. Czasami jest tak, że elementy po prostu są niedopasowane i od razu można podejrzewać, że samochód miał wcześniej jakąś przygodę. Warto również sprawdzić odcień lakieru – to również ewidentny dowód na roboty blacharsko-lakiernicze, które były przeprowadzone.
Oprócz tego na miejscu warto oczywiście sprawdzić także pracę silnika na wolnych obrotach i na wysokich, czy też stan nadwozia. Podczas jazdy próbnej powinniśmy także zwrócić szczególną uwagę na zachowanie samochodu podczas przejazdu przez nierówności na drodze oraz progi zwalniające, czyli tzw. „policjanty”, które umieszczone są na drogach.

Sprzedaż aut z dużym przebiegiem

Jeżeli szukasz kupca na swój stary samochód z dużym przebiegiem możesz rozważyć odsprzedanie go nam. Skupujemy auta każdej marki i rodzaju, zarówno te z małym przebiegiem, jak i samochody mające swoje lata. 

Sprzedaj nam swoje auto i zarób na tym! Cenę otrzymasz po zadzwonieniu do nas. Nasz ekspert zada Ci kilka pytań i na ich podstawie zaproponuje wstępną cenę. Jeśli się zgodzisz umówiony zostanie termin spotkania i odbioru. Gotówkę otrzymasz od ręki wraz ze wszystkimi potrzebnymi formalnościami. Cenimy sobie Twój czas, więc nie musisz podstawiać nam auta – odbierzemy go sami! 

Kasacja auta? Zezłomuj auto w naszej filii

O ile sami nie złomujemy aut, o tyle posiadamy wyspecjalizowaną filię, która przeprowadza złomowanie aut w Warszawie. Jeśli potrzebujesz usług Certyfikowanej Stacji Kasacji Pojazdów zajrzyj do nich. Nie tylko odbierają pojazdy za darmo i przeprowadzają bezpłatną wycenę, to na dodatek pomagają w przejściu przez formalności związane ze złomowaniem. Posiadają również najlepsze ceny na rynku, ponieważ nie potrzebują pośredników którym odpalają marżę! Masz zatem gwarancję najlepszej możliwej ceny, najszybszego odbioru, fachowej wyceny i sprawnej obsługi. 

Zadzwoń: 506 302 209

Przewiń do góry